Piszą o nas

Media o Renters i najmie krótkoterminowym

Zobacz artykuły

Wytrawny inwestor wciąż dobrze zarobi na mieszkaniach na doby

Liczba osób wynajmujących mieszkania na doby w popularnych turystycznych lokalizacjach jest zbliżona do ubiegłorocznej, ale wraz z powiększeniem bazy apartamentów, konkurencja wzrosła. Dobrze wyposażone i profesjonalnie obsługiwane apartamenty nie odczuwają znacznego spadku zainteresowania.

Renters.pl przechodzi pod skrzydła Enterprise Investors

Polish Enterprise Fund VIII, fundusz private equity zarządzany przez Enterprise Investors, zainwestuje do 90 mln zł w Renters.pl. Fundusz Enterprise Investors wykupi udziały Anieli i Sebastiana Hejnowskich, Wojciecha Manieckiego oraz funduszu bValue, pozostawiając przy sterach obecnego prezesa spółki - Kamila Krzyżanowskiego.

Ferie zimowe: górskie apartamenty z wyższej półki pełne gości

Właściciele apartamentów o wyższym standardzie nie narzekają na brak wczasowiczów. Chociaż nawet ci najbogatsi turyści również sprytnie oszczędzają. Dokonują rezerwacji w oczekiwanym, konkretnym momencie, żeby cieszyć się noclegiem o wyższym standardzie w niższej cenie, sprawdzają możliwości tańszej rezerwacj

Milion Ukraińców zmienia polski rynek najmu

Od początku inwazji na Ukrainę widzimy gwałtowny wzrost liczby rezerwacji naszych apartamentów przez obywateli Ukrainy. Dzisiaj jest to ok. 75% wszystkich rezerwacji w dużych miastach takich jak Warszawa lub Kraków. Uchodźcy szukają tymczasowych noclegów z myślą o wynajmie długoterminowym. Większość pobytów to rezerwacje na dwa lub trzy tygodnie, te najdłuższe są na miesiąc. Wszyscy mamy nadzieję, że wojna niebawem się zakończy.

Jak wyposażyć mieszkanie na wynajem długoterminowy?

Jak wyposażyć mieszkanie, by czerpać z niego satysfakcjonujące zyski? Jakich mieszkań poszukują najemcy? Sprawdź, co powinno się znaleźć w mieszkaniu przeznaczonym na wynajem długoterminowy. O tym, czego potrzebują najemcy i jakie elementy wyposażenia przyciągają rentownych lokatorów opowiada Ilona Górska, specjalistka ds. najmu długoterminowego w Renters.pl.

Mieszkania do zarabiania, czyli najem krótkoterminowy. Czy to dobra inwestycja? Wywiad z ekspertem

Czy najem krótkoterminowy opłaca się bardziej niż długoterminowy? Jakich mieszkań poszukują dziś najemcy? Na jaką pomoc ze strony profesjonalistów może liczyć inwestor? No i wreszcie – czy w czasie pandemii taka inwestycja w ogóle ma sens? Na te i inne pytania odpowiada Kamil Krzyżanowski, prezes Renters.pl – największej polskiej firmy zajmującej się zarządzaniem najmem krótkoterminowym.

Ekspert: W czasie pandemii rynek najmu krótkoterminowego zyskał kosztem hoteli

Sezon wakacyjny zapowiada się szalenie pracowicie, ponieważ wiele miesięcy w izolacji i odosobnieniu wygenerowały w ludziach ogromne zapotrzebowanie na podróżowanie. Obłożenie apartamentów ponownie jest na satysfakcjonującym nas i naszych właścicieli poziomie, nawet do 80 proc. –  tłumaczy w rozmowie z nami Kamil Krzyżanowski, założyciel Renters.pl. 

Konkretne zyski z krótkiego najmu

Prowadzimy domowy biznes – mówi Sebastian Hejnowski, jeden ze współzałożycieli firmy zarządzającej apartamentami i domami na wynajem. W pandemicznym 2020 r. zanotowała ponad 40-proc. wzrost rok do roku i zaliczyła przychody na poziomie niespełna 30 mln zł.

Marriott otwiera w Polsce mieszkania hotelowe. Jako partnera wybrał spółkę Renters.pl

Wchodzenie dużych sieci hotelowych w wynajem mieszkań nie jest na świecie niczym nowym. W Polsce część hotelarzy nadal usilnie twierdzi, że mieszkania nie nadają się dla turystów. Tymczasem Marriott otwiera właśnie w Polsce swoją platformę Homes & Villas, jako partnera do wspólnego projektu zaprosił spółkę Renters.pl

Homes & Villas by Marriott International wybiera Renters.pl jako operatora apartamentów wakacyjnych w Polsce

– Jesteśmy dumni, że zostaliśmy wybrani przez Homes & Villas by Marriott International. To kolejny dowód na to, że jesteśmy liderem w obsłudze i standardach obsługi gości i właścicieli obiektów. Nasi właściciele apartamentów są również zadowoleni z udziału w tej wysoce selektywnej, luksusowej ofercie premium. Coraz więcej osób szuka miejsc z dala od domu na spędzenie czasu z rodziną i przyjaciółmi lub do pracy zdalnej – powiedział Sebastian Hejnowski, współzałożyciel Renters.pl.

Świnoujska firma – Renters.pl stała się wiodącym operatorem najmu krótkoterminowego w Polsce

„Właściciele powierzający Renters.pl swoje mieszkania nie muszą się o nic martwić.
To my ponosimy ryzyko odpowiedzialności za szkody wyrządzone przez gości. Na własny koszt robimy sesję zdjęciową i zapewniamy pościel i ręczniki” – mówi Kami Krzyżanowski, prezes firmy - „Przewagę nad konkurencją daje nam oprogramowanie do dynamicznego ustawiania cen, które potrafi zmienić cenę nawet kilka razy dziennie w zależności od popytu” – dodaje.

Zrób to już teraz!
Dodaj swój apartament i zacznij zarabiać więcej.

Trwa ładowanie